Vinný lístek

Všechna naše vína pochází se Šlechtitelské stanice vinařské Polešovice, která se zabývá už od roku 1922 šlechtěním vinné révy, výzkumnou činností, výrobou a prodejem vína. Veškerá vína pochází z vlastních vinic a hroznů, zrajících na slunečných stráních Slovácké vinařské podoblasti. Šlechtitelská stanice se každoročně účastní oblastních soutěží vín. Na mnohých z nich obdržela ocenění - zlaté medaile a šampióny vín. Byla zde vyšlechtěna známá aromatická odrůda Muškát moravský /1987/ nebo modrá odrůda SEVAR /2008/, které u nás můžete také ochutnat.

MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO - VÍNO S PŘÍVLASTKEM

Je to poměrně nové označení kategorie jakostních vín. Podmínkou uznání třídy moravské zemské víno je původ hroznů na Moravě, použití schválených odrůd, sklizeň nepřevyšující 12t / ha a cukernatost hroznů při sběru min. 14°. Označení „Zemské víno“ využívá mnoho malých a středních výrobců u vín, která by šla zatřídit jako vína s přívlastkem, ale pro malé množství vína v partiích je to finančně příliš nákladné.

Všechna nabízená láhvová vína jsou vína s přívlastkem, což je kvalitativně nejvyšší kategorie vín vyráběných z nedoslazovaného moštu. Ty se dále dělí na 5 podkategorií dle množství obsaženého cukru.

Bílá vína / láhev 0,75l /

Ryzlink rýnský 2015, pozdní sběr - suché

Aromatické látky - lipový květ, broskev, meruňka, ananas, jablko, exotické plody, které se tvoří při střídání teplých dnů a chladných nocí.

 
Chardonnay 2015, výběr z hroznů - suché
Víno plné, harmonické s vyšší intenzitou aromatických látek.
 
Muškát moravský 2015, pozdní sběr - polosuché
Chuť vína je jemná, muškátová, květinová s nižším obsahem kyselin. Víno je ovocité, svěží. Víno získalo titul TOP VÍNO SLOVÁCKA
 
Rulandské šedé 2015, výběr z hroznů - suché
Aroma je po chlebové kůrce, sladkých hruškách, karamelu až medu.
 
  

RŮŽOVÉ VÍNO  / láhev 0,75l /

Josefínka rosé 2015, moravské zemské víno - suché 
  

ČERVENÁ VÍNA  / láhev 0,75l /

Cabernet Sauvignon moravské zemské víno - suché
Víno tmavě granátové barvy. Ve vůni a chuti můžeme hledat černý rybíz, třešně, ostružiny a moruše.
 
Frankovka 2015, pozdní sběr - suché
Víno velmi dobré kvality, nižší barvy s vyšším obsahem tříslovin. Voní po višních, ostružinách a skořici.
 
Sevar 2015, pozdní sběr - suché
Víno dosahuje intenzivní červené barvy, jeho aroma a chuť je po lesních plodech – jahody, maliny, ostružiny, černý rybíz.
 
  

ROZLÉVANÁ VÍNA

Bílé /dle aktuální nabídky / 
Červené /dle aktuální nabídky / 
Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov Restaurace a kavárna Schodky, Tlumačov


Restaurace a kavárna SCHODKY, Masarykova 90, 763 62 Tlumačov